Als je hond te enthousiast is naar andere mensen, kan dit lastig zijn. Leuk dat je hond enthousiast is, maar ’te’ enthousiast is niet altijd handig.
Te enthousiast gedrag naar andere mensen, kan resulteren in opspringen en iedereen willen begroeten. Ook mensen die daar niet op zitten te wachten. Echte ‘hondenmensen’ zullen misschien niet direct geïrriteerd reageren, maar de mensen met nette kleren waarschijnlijk wel.
Enige controle over het gedrag van je hond is handig, zodat het (te) enthousiaste gedrag niet leidt tot een ongeleid projectiel.
Je zult als eigenaar dit enthousiasme in goede banen moeten leiden en enige vorm van zelfbeheersing moeten aanleren aan je hond. We noemen dit ook wel ‘impulscontrole’ in hondentraining. Dit betekent dat de hond letterlijk leert zijn impulsen te controleren. Hij wil iets, maar moet leren zich in te houden. Voor een (te) enthousiaste hond, een belangrijk onderdeel van de training.
Hoe ga je om met (te) enthousiast gedrag naar andere mensen?
Het is belangrijk om als eigenaar de verantwoordelijkheid te nemen het gedrag van je hond in goede banen te leiden. Hier komt ook het begrenzen van het gedrag van je hond bij kijken. Een hond moet leren wat gewenst gedrag is en wat niet, hij zal zelf anders gewoon doen wat hij leuk vindt.
Leer je hond dus welk gedrag je van hem wenst. Heb je een puber? Dan kan dit een uitdaging zijn. Kijk bij onze puber cursus voor meer informatie.
Leer je hond om mensen te negeren
Het is prettig als je hond in staat is ook mensen te passeren zonder enthousiast te reageren. Dit kan je een hond aanleren op een leuke manier, zonder correcties of straf, zodat de hond uiteindelijk uit zichzelf mensen links laat liggen tijdens het wandelen of als ze op bezoek komen. Wil je hulp bij deze training?